PROLOCURE® PRP KİTİ

PROLOCURE® PRP NEDİR?
PROLOCURE® İngilizce "Platelet Rich Plasma" ifadesinin baş harflerinden oluşan PRP, kişinin kendi kanından elde edilen, trombosit adı verilen plateletler yönünden zengin bir plazma proteini konsantresidir.Günümüzde tendon yaralanmaları, osteoartrit gibi pek çok kas iskelet sistemi hastalığının tedavisinde kullanılan PRP, deriye esneklik ve parlaklık kazandırmak, yeniden yapılandırmak, saç dökülmesini önlemek ve saç köklerini güçlendirmek amaçlarıyla da uygulanmaktadır.
PROLOCURE® PRP NASIL UYGULANIR?
Kişinin kendisinden alınan kan santrifüj işlemi ile trombosit bakımından zengin hale getirilir ve vucütta tedavisi planlanan dokulara enjeksiyon şeklinde uygulanır. Çeşitli büyüme faktörleri içeren PRP'nin zarar görmüş dokulara enjekte edilmesi hasarlı dokudaki iyileşmeyi destekler.

NEDEN PROLOCURE PRP KİTİ?

PROLOCURE PRP Kiti kapalı tek tüp sistemine sahiptir ve çift güvenlik kapağı ile
MAKSİMUM HİJYEN, MİNİMUM KONTAMİNASYON RİSKİ sunar

FDA ONAYLI VE KLİNİK ORTAM KULLANIMINA UYGUN

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi'nin katı ve sıkı düzenlemeleri geçmiş ve klinik uygulamalar için onaylanmıştır. Bu durum yüksek kaliteli sonuçlar elde etmenizi destekler.

SADE VE BASİT HAZIRLIK

PROLOCURE PRP kit ile 10-12 dk içerisinde PRP elde etme işlemi tamamlanır. PROLOCURE PRP Kiti tek kullanımlıktır. Kitin özelliği sayesinde 2 santrifüjde "Kırmızı Kan Hücreleri (RBC)" ile "Plazma" birbirine karışmaz.

PRP'nin KOLAY AYRIŞMASI

Beyaz kan hücreleri ve yüksek konsantrasyonlu PRP tabakası kesin ayrışması, PROLOCURE PRP kitinde herhangi bir kişi tarafından bile kolayca ve rahatlıkla tanımlanabilir. İlk santrifüj sonunda 'Kırmızı Kan Hücreleri'nin hemen üstünde belirgin ve yoğun şekilde bulunur. Yüksek miktarda trombosit elde edilir.

YENİ PATENTLİ TASARIM

PROLOCURE PRP kitinin patentli tasarımı; hastanın kanından maksimum trombosit sayısının elde edilmesini vaad eder. PROLOCURE PRP Kit, sadece PRP tedavisi için üretilmiştir. Kan alma, laboratuvar ölçüm tüpü veya herhangi bir tanı amaçlı tüp değildir.

GÜVENLİ KULLANIM

PROLOCURE PRP Kit son derece güvenli ve emniyetlidir. PROLOCURE PRP Kiti'nde kullanılan maddeler ISO 11137'de belirlenen Gama-Işınları ile sterilize edilmiş ve özellikle bio-uyumluluk şartı için sertifikasyonlandırılmıştır. PROLOCURE PRP Kiti, PRP ayrışması için kapalı sistemle çalışır. Bu kapalı tek kit sistemi sayesinde hazırlık aşamasında havadan kontaminasyon ihtimali ortadan kalkmış olur.

HAZIRLIK AŞAMALARI

20 cc'lik bir şırıngaya 2cc'lik antikoagülan, ardından kişiden 18 cc'lik kan alınır.(Toplam hacim 20 cc olmalıdır.)

Şırıngadaki kan PROLOCURE PRP kiti üzerindeki enjeksiyon kısmından kitin 20 cc seviyesine gelecek kadar enjekte edilir.

Kullanılan santrifüj 4 rötorlu, 50 ml godeli olmalıdır. Santrifüj içerisinde eşit ağırlıklı denge materyalini yerleştiriniz. İlk santrifüj ile (3000 RPM-3 Dakika) birlikte plazma tabakası ve kırmızı kan hücresi (RBC: Red Blood Cell) tabakası birbirinden ayrılır.

İlk santrifüjden sonra plazma ve RBC tabakalarının ayrılma çizgisi tespit edilir. Bu ayrılma çizgisinin yükseklik ayarı, kitin en altındaki ayarlama başlığı ile ileri geri hareket ettirilerek yapılır. (Eğer ayrılma çizgisi belirgin değilse; aynı devirde (3000 RPM 1-2 dk daha) santrifüj uygulanır.)

Plazma ve RBC seviyeleri tamamen sabitlemek için, kitin altındaki ayarlama başlığı saat yönünde çevrilir ve sıkıştırılır. En son tekrar en alttaki ayarlama başlığı tamamen sabitlenir.

Tamamen sıkıştırılıp kapanmış PRP kiti santifüj makinesine karşılıklı denge sağlanacak şekilde ikinci santrifüj için yerleştirilir. İkinci santrifüj için koşullar 3200 RPM - 6 dk şeklindedir.

PRP kiti ayrılmış PRP ve PPP'nin karışmasını önlemek amacıyla düz bir şekilde tutulur. En üstteki silikon kapak açılır. 5 cm'den uzun iğne ucu olan 10 cc'lik bir enjektör kulanılarak PPP tabakası yavaşça üst tabakadan çekilir ve 4 cc'lik baz içerde kalır.

Kalan 4 cc'lik PRP tabakası sallayarak karıştırılır ve sonra PROLOCURE PRP doktorun kullanımına hazır olur.

Eczane Sipariş Hattı